Calendar 2019

06/01: House concert w. Vesselil, Copenhagen (DK)


14/01: International People’s Collage, concert and workshop w. Vesselil, Helsingør (DK)


30/01: Nordisk Dans, Vartov, Copenhagen (DK)


09/02: Strib Vinterfestival, concert w. Floating Sofa Quartet, Strib (DK)


10/02: ALICE Cph, concert w. Floating Sofa Quartet, Copenhagen (DK)


08/03: Balfolk Köln, balfolk w. FSQ, Cologne (D)


09/03: Bimmelbude, music and dance workshop w. FSQ, Lüdinghausen (D)


10/03: Folk im Feuerschlößchen, concert w. FSQ, Bad Honnef (D)


15/03: Genklang, concert & talk w. FSQ, Vitskøl Kloster, Himmerland (DK)


17/03: Kirsebergsteatern, concert w. FSQ, Malmö (SE)


19/03: Thy Folkemusik, Doverodde Købmandsgård, concert w. FSQ, Thy (DK)


20/03: House concert w. FSQ, Gothenburg (SE)


22/03: Haninge Kulturhus, concert w. FSQ, Haninge (SE)


22/03: Stallet, concert w. FSQ, Stockholm (SE)


27/03: Nordisk Dans, Vartov, Copenhagen (DK)


29/04: Viften, “Musikkens Afkroge: Nye rødder i Folk”, concert and artist talk w. Vesselil, Rødovre (DK)


30/04: Tapperiet, “Musikkens Afkroge: Nye rødder i Folk”, concert and artist talk w. Vesselil, Køge (DK)


02/05: Gimle,”Musikkens Afkroge: Nye rødder i Folk”, concert and artist talk w. Vesselil, Roskilde (DK)


13/05: Nørrebro Teater, music and dance instruction, Copenhagen (DK)


15/05: Musholm, music and dance instruction, Korsør (DK)


18/05: Private event, music and dance instruction, Jægersborg (DK)


21/05: Vig Højskole, concert and dance w. Mens vi venter på Bølgen, Vig (DK)


24/05: Holeby Medborgerhus, concert w. Vesselil, Toreby (DK)


29/05: Nordisk Dans, Vartov, Copenhagen (DK)


08/06: Ild i Gilden, workshop w. Nordisk Dans, Roskilde (DK)


10/06: Brylle Kirke, concert w. FSQ, Brylle (DK)


5-7/07: Førdefestivalen, Førde (NO)


10/07: Copenhagen Jazz Festival, concert w. Vesselil (DK)


12/07: Kaustinen Folk Music Festival, concert w. Vesselil (FI)


13/07: Kaustinen Folk Music Festival, concert w. Vesselil (FI)


14-20/07: wellenklænge, workshop teacher, Lunz am See (A)


20/07: Festivalen Folkrot, concert w. FSQ, Simontorp, (SE)


20/07: Festivalen Folkrot, bal w. Mens vi venter på bølgen, Simontorp, (SE)


08/08: Buskers Bern Street Music Festival, concert w. Vesselil (CH)


09/08: Buskers Bern Street Music Festival, concert w. Vesselil (CH)


10/08: Buskers Bern Street Music Festival, concert w. Vesselil (CH)


16/08: Rødder, fødder, stemmer, ensemble workshop, Roskilde (DK)


22/08: Helligåndskirken, concert w. Vesselil, Hvide Sande, (DK)


23/08: Folk Spot Denmark, Tønder Festival, (DK)


11/09: Nordisk Dans Roskilde, Roskilde (DK)


13/09: Allégården, concert w. FSQ, Göteborg (SE)


15/09: Godtfolk Festival, concert w. FSQ, Fanø (DK)


18/09: Hotel Cecil, balfolk w. Mens vi venter på bølgen, Cph (DK)


25/09: Nordisk Dans, Vartov, Copenhagen (DK)


26/09: Litteraturhuset, concert w. FSQ, Copenhagen (DK)


27/09: Toreby Forsamlingsgård, concert w. FSQ, Toreby (DK)


28/09: Kom Folk: Dans, Studenterhuset, balfolk w. FSQ, Aarhus (DK)


05/10: Gyngen, Aarhus Folk Festival, concert w. Vesselil, Aarhus (DK)


07/10: Klassisk Christiansfeld, concert w. Vesselil + Twang, Aarhus (DK)


20/10: Snesere Kirke, concert w. Vesselil, Snesere (DK)


05/11: Buchhandlung Schmid, concert w. FSQ, Schwabmüchen (D)


09/11: Arnsberger Folkclub, concert w. FSQ, Arnsberg (D)


20/11: Himmelev Kulturcenter, concert & talk w. Vesselil, Roskilde (DK) 


22/11: Huset, concert w. Vesselil  + Lakha Khan, Aalborg (DK)